Džanička

1. Jaký je u nás listnatý strom, který má opravdu krásnou žíhanou barvu dřeva, když z něj udělám desky?

2. Jaký druh stromu u nás má krásně nepravidelný kmen, aby to nebyl jen rovný sloup.
3. Je vhodné čerstvé listnaté dřevo na výrobu desky stolu? Četla jsem že se to dá dělat i čerstvého dřeva.. Nezáleží třeba na druhu stromu?
Doplňuji:
dědapetr díky.. Přesně toto jsem hledala, abych věděla jakou má kterékoliv dřevo barvu..

Nejlepší odpověď
dědapetr

Javor,Dub a Buk a tady se podívej v tabulce: http://www.hra­dec1.cz/2011/12/­vzornik-dreva/

Další odpovědi
anonym

  1. např. akát
  2. např. habr, ale i akát
  3. ne, není vhodné dělat desku stolu z čerstvého dřeva – bude nepravidelně sesychat, praskat a kroutit se

Agneta

Jilm nebo ořech vlašák

setapouch

  1. Třešeň má pěkné dřevo.