Domisnikis

1 dioda = 3 V, 2 diody = 6 V?

Ahoj, když spájím dvě diody, můžu je pak napájet dvojnásobným proudem? Nebo musím zůstat u toho prvního? (Samozdřejmě bez rezistoru)

Odpovědi
gecco

Můžeš mi – jen tak, pro zajímavost, napsat, proč se něco nenaučíš?? – namísto zmateného dotazování???
http://zajima­vebastleni.sweb­.cz/ledky.html
___
Dvě stejné diody zapojené namísto jedné budou potřebovat:

  1. dvojnásobný proud a totožné napětí při paralelním zapojení
  2. totožný proud a dvojnásobné napětí při seriovém zapojení

lexx

tak předně: asi půjde o napětí (V) že jo, proud se měří v ampérech (A)

Muffz

Najdi si na internetu zakladni veci z oblasti elektrotechniky, prvky obvodu, zapojeni, co je to napeti, proud, zatez, ubytek napeti/proudu na zatezi.
Az se naucis zaklady, bude ti vsechno jasne a nebudes se muset ptat na xy defacto stejnych otazek tady na webu.
Jinak ti reknem odpoved na 1 dioda = 3 V, 2 diody = 6 V a za dva dny tu bude tema 1 dioda = 3 V, 2 diody = 6 V, 3 diody = 9V?

dr.luha

U diod má prioritu nastavení proudu, napětí musí být vždy větší, než je napětí přechodu (nebo součet při sériovém zapojení). Diody nejsou žárovky a 6 V není proud.