vladimír

1–2× za měsíc mám v noci silné křeče do lýtka.Dá se tomu zabránit nějakou prevencí ?

Nejlepší odpověď
Deli

Klasický příznak nedostatku magnezia. Doplňte ho – tabletami, nápoji… přejde to.

Další odpovědi
dědapetr

Nedostatek hořčíku (magnesium, Mg).Vitamínu B,Vitamínu E.

První pomoc při vzniku křečí:
Někdy pomáhá protažení svalu postiženého křečí, chůze, masáž či koupel v teplé vodě. Je třeba mít na paměti, že prudká bolest ve svalu nemusí být způsobena pouze křečí, nýbrž i žilní trombózou či natržením svalu. Pokud by bolest trvala dlouho, je nutno navštívit lékaře. Prevencí opakovaného výskytu křečí je léčba výchozího onemocnění či stavu nerovnováhy, který křeče vyvolává.

http://prozdra­vi.sattnet.cz/Kre­ce/

tom004

I když jste fyzicky zdatní, může u vás dojít k namožení svalů po nezvyklé náročné námaze. Trénovaný běžec, který pomáhá příteli stěhovat nábytek, může být odměněn bolestmi v pažích a ramenou.
Většina lékařů se domnívá, že taková bolest je příznakem mikroskopických trhlinek ve svalech, které se spontánně zahojí během několika dnů. Běžně tyto bolesti vznikají po činnostech, které vyžadují natažení svalů proti působení síly, jako je běh z kopce nebo pohybování břemenem shora dolů apod. V každém náročnějším typu cvičení však najdete podobný druh pohybu.

Zdroj: http://www.bel­tina.cz/onemoc­neni/bolesti-a-krece-svalu-ztuhnuti/

Lékárna

Pěkný den,častou příčinou křečí dlouhých svalů je nedostatek magnesia.Zkuste doplnit hořčík formou tablet,rozpustných tablet,často pomůže vypít láhev Magnesie

Venda13

Píjte Magnesku s Alfou a je po hrůzných křečích.http://pri­roda-a-zdraví.webnode.cz

Vám poradí i pošlou.