Antické olympijské hry – viz odkaz

Letní olympijské hry se konaly v době od 6. do 15. dubna roku 1896 v Athénách.. Jednalo se o první olympijské hry moderní éry, s návrhem na jejich uspořádání přišel baron Pierre de Coubertin.

Medaile:
Na Letních olympijských hrách v roce 1896 byli oceněni pouze první dva sportovci v každé disciplíně.

Tím prvním v novodobých olympijských hrách byl americký atlet James Connolly, který triumfoval v trojskoku. Thomas Curtis, vítěz běhu na 110 metrů překážek se proslavil díky historické fotografii, kde je zachycen v nízké startovní pozici. Až doposud bylo běžné, že závodníci startovali z polohy ve stoje.
Řecký gymnasta Dimitrios Loundras na sebe upoutal pozornost jako nejmladší držitel olympijské medaile, konkrétně bronzové ze soutěže družstev na bradlech. V době konání olympijského závodu mu bylo 10 let a 218 dní.

Další informace v odkazu – nadpis Protagonisté

Odpověděl/a – 23.srpen 11:20

Medaile:

Doplňuji:
Opravdu jsou vaše otázka i dodatek .nejasné – je možný různý výklad. Já chápu z pohledu jazyka: napsal jste v dodatku: … soutěž v nejstarším věku historie. To je významový rozdíl x nejstaršímu věku člověka v historii.